Федеральний суд Австралії зобов'язав дві компанії виплатити штраф у розмірі 1,95 млн австралійських доларів ($1,46 млн) за спробу втягнути австралійські компанії до шахрайської схеми продовження реєстрації доменних імен.

Domain Corp Pty Ltd і Domain Name Agency Pty Ltd в 2015-2017 роках відправили підприємствам близько 300 тис. повідомлень, які виглядали як рахунок-фактура для оплати продовження реєстрації існуючого доменного імені. Однак, насправді ці повідомлення стосувалися реєстрації нового доменного імені за ціною від $186 до $206.

Суд постановив, що доменні компанії цими повідомленнями ввели в оману своїх клієнтів, які заплатили недобросовісним реєстраторам близько 2,3 млн австралійських доларів.

Австралійська комісія з конкуренції і споживчих питань, що подала позов на реєстраторів, звернула увагу бізнесу та споживачів на те, що, отримуючи повідомлення про продовження доменного імені, вони повинні перевірити, що воно стосується конкретного імені, яке належить їм.

Суд також зобов'язав обидві компанії протягом наступних трьох років включати в подібні повідомлення текст: "Це повідомлення не стосується реєстрації вашого поточного доменного імені. Це не рахунок. Ви не зобов'язані його сплачувати".