На початку грудня 1992 року один із творців мережі Інтернет Джон Постел відповідно до заявки ініціативної групи ентузіастів, які представляли українську інтернет-спільноту, вніс дані про домен верхнього рівня .UA до системи доменних імен. Таким чином і з'явився домен, який став символом України у глобальній мережі.

У Каліфорнії це був пізній вечір першого грудня, а в Україні вже настало друге грудня. Джон Постел у цей час виконував функції адміністратора глобального адресного простору. Згодом він передав ці обов'язки організації IANA, в якій був одним із засновників, а потім – корпорації ICANN, до якої увійшла IANA. У свою чергу учасники української групи створили компанію "Хостмайстер", яка стала реєстром домену .UA, забезпечуючи його безперебійну роботу.

Цього особливого дня компанія "Хостмайстер" вітає всіх учасників доменного ринку, партнерів та колег, інтернет-спільноту та усіх українських інтернет-користувачів із цією подією. "Хостмайстер" висловлює щиру подяку всім тим, чий ентузіазм, наполегливість, самовіддана праця та віра в майбутнє дозволили відбутися українському домену, чиїми щоденними стараннями він живе та міцніє. Дякуємо нашим партнерам, реєстраторам, представникам державних структур та навчальних закладів, всій українській інтернет-спільноті.

 

https://hostmaster.ua/news/?pr20211202