Відвідувачі веб-сайту whois.icann.org, що функціонував багато років, перенаправляються на lookup.icann.org - новий сервіс, який створений на базі RDAP, нового протоколу, який покликаний замінити Whois.

Сервіс поки не повністю функціональний - при запиті даних по доменах .COM або .NET він видає "тонку" ("thin") версію Verisign і ніякої інформації про власника реєстрації. Відносно запитів по іншим доменам з'являється рекомендація звернутися до відповідного сервісу Whois.

Відповідно до рішень ICANN, реєстри та реєстратори повинні до 26 серпня розгорнути сервіси RDAP, які могли б працювати одночасно з існуючими сервісами Whois.

 

DomainIncite.com

Компанія Google має намір змінити підхід до використання доменних імен в домені верхнього рівня .NEW, який стартує в першому кварталі 2020 року.

Google Registry планує внести в свою політику реєстрації імен в домені .NEW обмеження, які вимагатимуть від реєстрантів використання їх для створення дій (action generation) або створення онлайн-контенту.

Це означає, що власники реєстрацій повинні будуть взяти на себе зобов'язання використовувати свої домени .NEW майже так само, як сама Google використовує свої власні імена категорії "доказ концепції" (proof-of-concept). Наприклад, сайт doc.new являє собою новий документ Google Docs.

Коли Google відкриє .NEW для сторонніх реєстраторів, можуть з'явитися домени tweet.new або blog.new, які будуть перенаправляти користувачів на сторінки нового повідомлення в Twitter або поста на WordPress або Medium.

В даний час Google відмовляється коментувати подробиці плану запуску свого домену.

DomainIncite.com

 

Компанія Amazon відкликала свою заявку на .KIDS, залишивши гонконгський фонд DotKids Foundation єдиним претендентом на домен.

Зацікавленість Amazon в домені пояснюється наявністю серед її продуктів пристрою батьківського контролю під назвою Echo Dot Kids Edition.

Конкурс на домен затягнувся через неодноразове використання DotKids процесів подачі апеляцій в ICANN.

За останні п'ять років заявником було подано не менше чотирьох запитів на повторний розгляд справи, що ставило під сумнів практично будь-яке рішення, прийняте організацією. Так, в минулому році DotKids (у якого і так була знижена плата за подачу заявки в рамках програми підтримки кандидатів-заявників) попросив у ICANN фінансової допомоги в боротьбі з Amazon і Google на аукціоні, а потім ще й подав запит на перегляд відмови ICANN попереднього прохання.

До недавнього часу DotKids також конкурувала з Google, яка подала заявку на домен .KID, але відкликала її в жовтні минулого року.

DomainPulse.com