• Робочі часи: Понеділок - П'ятниця з 8:30 до 17:30

Федоров просить музичні сервіси заблокувати російських виконавців

/Віце-прем'єр Михайло Федоров закликав музичні сервіси Deezer, Apple, Youtube Music та Spotify заблокувати російських виконавців.

"Російський шоу-бізнес продовжує заробляти мільярди на основних музичних стримінгових платформах. Так звані артисти держави-агресора відкрито схвалюють війну і щодня фінансують російську армію. Хтось просто сплачує податки до бюджету РФ, хтось відкрито донатить. Усе це конвертується в ракети, які летять на українські міста та вбивають мирних людей", — написав Федоров.

.UA - наш дім. Міцний і надійний.

На карти Google повернулися відгуки

На українських картах Google знову з'явилася можливість додавати відгуки, фото та рейтинги для закладів, організацій та установ.

Заборона на розміщення цієї інформації на карти Google була запроваджена задля захисту людей, що проживають в регіоні конфлікту. Однак тепер у регіонах, де тривають роботи з відновлення, компанія знову дозволяє публікувати зображення в режимі "Перегляд вулиць", оновлені супутникові зображення та додавати відгуки, фотографії та рейтинги.

Водночас, певні обмеження на додавання цієї інформації залишаються у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях, де ще тривають бойові дії.

.UA - наш дім. Міцний і надійний.

Гармонізація доменного простору

/Компанія “Хостмайстер” 12 квітня провела онлайн-зустріч з реєстраторами доменних імен та адміністраторами публічних доменів, на якій усі учасники доменного ринку могли висловити свою думку щодо перспектив публічних регіональних доменів, написання яких відрізняється від офіційної транслітерації регіонів та міст України. Йдеться про такі домени, як домен Києва kiev.ua (також існує публічний домен з офіційною транслітерацією kyiv.ua) або домен Одеси odessa.ua (офіційна - odesa.ua).

Учасники зустрічі зазначили, що наразі домени з офіційною транслітерацією менш популярні серед користувачів, що пов'язано з деякою інертністю споживачів. Наприклад, у домені kiev.ua налічується близько 40 тис. доменних імен, тоді як у kyiv.ua - всього 2,5 тис. Водночас кількість запитів, пов'язаних з офіційною транслітерацією, постійно зростає і вже найближчим часом такі запити стануть переважати. Крім того, домени з офіційним написанням швидше розвиваються (kyiv.ua щороку збільшується в 1,5 рази, тоді як kiev.ua скорочується).

Багатьом реєстраторам сподобалася ідея стимулювання використання доменів з офіційною транслітерацією, у тому числі й за допомогою маркетингових інструментів. Водночас, думки щодо обмеження реєстрацій у доменах, написання яких відрізняється від офіційної транслітерації, розділилися: одні реєстратори вважають неправильним закривати реєстрації в таких доменах, тоді як інші вже припинили продаж відповідних імен для своїх клієнтів (при цьому продовження існуючих імен не обмежується).

Учасники зустрічі вирішили продовжити діалог і вже найближчим часом розглянути можливі дії, пов'язані зі стимулюванням розвитку доменів з офіційною транслітерацією.

.UA - наш дім. Міцний і надійний.

Штучний інтелект шукає доменні імена

Реєстратори доменних імен активно інтегрують штучний інтелект у системи підбору доменних імен. Реєстратор доменів Porkbun нещодавно додав ChatGPT, а компанія OneWord.domains запропонувала своїм клієнтам сервіс DomainsGPT.

Ці системи дозволяють задати запит і отримати перелік доступних доменів за наданим сервісу описом того, який домен потрібен користувачу. Найважливіша зміна полягає в тому, що сервіс пропонує користувачам ввести не тільки ключове слово, але й опис того, що ви шукаєте. Це може стати новою тенденцією в пошуку доменів — запитувати більше, ніж просто ключове слово при формуванні пошуку.

Результат роботи цих сервісів показує, що ми можемо очікувати, що масове використання штучного інтелекту змінить пошук доменів, яким ми його знаємо на сьогоднішній день.

.UA - наш дім. Міцний і надійний.

 

До кінця квітня реєстратори надають найкращі умови відновлення доменних імен

До кінця квітня реєстратори надають найкращі умови відновлення доменних іменДо 1 травня 2023 року реєстратори надають мінімальні ціни на відновлення доменних імен у домені .UA. У більшості реєстраторів ціна приблизно відповідає вартості продовження доменного імені на 1 рік.

Йдеться про доменні імена, які не були своєчасно продовжені реєстрантом. Після того, як термін дії доменного імені закінчується, воно втрачає працездатність, але все ще зберігається у реєстрі та реєстрант може його відновити за додаткову плату. Такий стан доменного імені називається періодом відновлення (redemption) і зазвичай триває 30 днів. Якщо за цей час реєстрант не поновлює своє доменне ім'я, воно остаточно видаляється, після чого його може зареєструвати інша особа.

Вартість відновлення було знижено у березні 2022 року для того, щоб підтримати реєстрантів, які через бойові дії не змогли своєчасно подовжити доменне ім'я.

Для отримання повної інформації про послугу відновлення доменного імені та її вартість необхідно звернутися до свого реєстратора. Перевірити стан і строки реєстрації свого домену можна за допомогою сервісу whois.

.UA - наш дім. Міцний і надійний.

 

  • Робочі часи: Понеділок - П'ятниця з 8:30 до 17:30